اداره مرکز رشد واحدهای فناوری سبزوار

مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری با هدف کلی ارتقا سطح علمی فناوری و حمایت از فناوران و ایده پردازان در سال 1390 با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شد و در شهریور سال 99 پس از امضای توافقنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و پارک علم و فناوری خراسان به خانواده پارک علم و فناوری خراسان پیوست.

این مرکز با در اختیار داشتن 4 طبقه ساختمان به مساحت 1500 متر با ارائه خدمات حمایتی، از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کار آفرینان در قالب واحدهای نو پای صاحب ایده در زمینه‌های مختلف که منتهی به فناوری دانش‌بنیان گردد، پشتیبانی می‌کند تا این واحدها برای حضور موثر و مستقل در صحنه توسعه اقتصادی فناورانه در سطوح ملی و فراملی آماده شوند.

شایان ذکر است شهرستان بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395 با 243٬700 نفر، سی و چهارمین شهر پرجمعیت ایران است. لذا مرکز رشد فناوری سبزوار بعنوان بخشی از زیرساخت‌های اصلی پیگیری فرآیند توسعه فناوری در شهرستان، می‌تواند برای بسیج کلیه توانمندی‌های موجود در منطقه برنامه‌ریزی مناسبی را انجام دهد.


وضعیت مجوز دانش‌بنیان محصولات
وضعیت واحد‌های جاری به تفکیک دوره

20

شرکت‌های جاری

36

کل شرکت‌ها

31

تعداد کل محصولات

148

تعداد کل پرسنل شرکت‌ها
این اطلاعات به‌صورت دوره‌ای از سیستم فرآیندهای پارک که به صورت خوداظهاری شرکت‌هاست جمع‌آوری شده است و قابل استناد نمی‌باشد